Az algásodás kellemetlen esztétikai probléma, melyért elsősorban környezeti tényezők felelnek! Hol jelenhet meg az alga a homlokzatokon? Ködös völgyekben, vízparti területeken, erdők közelében, északi tájolású falakon, ahol a homlokzat nedvességet kap (csapóeső), fürdőszobák, konyhák ablakai fölött, állandóan árnyékban lévő felületeken, buja kerti növényzet mellett, utólagosan hőszigetelt, régi házakon vagyis szinte mindenhol!
Mivel hatékony és időtálló módszer nem létezik a már kialakult algásodás megszüntetésére, kiemelten fontos a megelőzés! Ehhez a Weber topDRY hőszigetelő rendszer tökéletes választás!
Az algásodás…
…kellemetlen esztétikai probléma, melyért elsősorban környezeti tényezők felelnek!
Hol jelenhet meg az alga a homlokzatokon?
- ködös völgyekben
- vízparti területeken
- erdők közelében
- északi tájolású falakon
- ahol a homlokzat nedvességet kap (csapóeső)
- fürdőszobák, konyhák ablakai fölött
- állandóan árnyékban lévő felületeken
- buja kerti növényzet mellett
- utólagosan hőszigetelt, régi házakon
Jó tudni!
Az épületek utólagos hőszigetelésével bizonyos hőtechnikai és termodinamikai tulajdonságok megváltozhatnak mind a belső, mind a külső falfelületen. A hőszigetelt épületek külső vakolt felülete a fűtési időszakban mindenképpen hidegebb, mint a szigeteletleneké, hiszen a falazatnál nagyobb hővezetési ellenállású hőszigetelő réteg a vakolat külső felületi hőmérsékletét csökkenti a hőszigeteletlen állapothoz képest. Ez növeli a felületi nedvesedés valószínűségét, ami kedvez az algásodásnak.
Az weber topDRY hőszigetelő rendszer az Aquabalance® technológiának köszönhetően, természetesen nyújt védelmet az algák és a mohák ellen, így a homlokzat évekig szép és tiszta maradhat!
Kémia helyett fizika
- gombaölő vegyi anyagok helyett természetes, fizikai megoldással gátolja az algásodást
- a fizikai elvnek köszönhetően – ellentétben a földbe kimosódó biocidokkal – hatása hosszú távon is megmarad
A weberpas topDRY vakolat egyedülálló struktúrája a legfelsőbb, vékony rétegébe felszívja és eloszlatja a nedvességet, ezzel a párolgási felület jelentősen megnő. A homlokzat így sokkal gyorsabban és egyenletesebben szárad, vagyis nem nyújt táptalajt az algák és gombák megtelepedéséhez. (A víztaszító tulajdonságokkal rendelkező vakolatokon a víz cseppformátumban marad, így lassabban párolog.)