menü

Milyen festéket válasszunk beltéri falunkra?

Címkék

Milyen festéket válasszunk beltéri falunkra?

Mielőtt hozzálátunk otthonunk festéséhez nem árt tisztába lennünk a beltéri falfestékek típusaival. A legáltalánosabban háromféle: diszperziós, akrilát latex, és díszítő festékeket különböztethetünk meg.

Milyen festéket válasszunk beltéri falunkra? illusztráció

Amit a diszperziós festékekről tudni kell: elsősorban normál igénybevételnek kitett falfelületekre ajánlott, vízzel hígítható.
A festékgyártók szortimentjének nagy részét a diszperziós festékek teszik ki. Az akrilát latex festék a diszperziós festékhez viszonyítva továbbfejlesztett, drágább, de hosszabb élettartamú, nagyobb igénybevételnek kitett felületekre javasoljuk. Színezés területén korlátlan lehetőségeket nyújt (még a fekete szín is kikeverhető!). A latex festékkel festett felület jól ellenáll a mosásnak, vagy akár a nedves dörzsölésnek is.
    A díszítő festékek kategóriájába az un. struktúrglettek, a mintázható festékek, antikolók, metálpigmenteket tartalmazó latexfestékek tartoznak, amelyekre a látványos dekorációs technikákhoz elengedhetetlenek.

Csatlakozzon Hozzánk! Kövessen minket,hogy elsőként értesüljön híreinkről, akcióinkról, nyereményjátékainkról!